izmir düğün fotoğrafçısı sorulan sorular

izmir düğün fotoğrafçısı sorulan sorular

İzmir düğün fotoğrafçısı HGCSOFT Dış mekan düğün,tamgün düğün hikayesi fotoğraf ve düğün hikayesi çekim örnekleri Portfolio bölümünden inceleyebilirsiniz
İzmir düğün albüm fiyatıDış Mekan Düğün Fotoğrafçısı Fiyatı : Fiyatlar tamamen çiftlerimizin bizlerden taleplerine oranla değişiklik göstermektedir. Dış Mekan Düğün Fotoğraf çekim fiyatı düğün albümü içerikleri dış mekan fotoğraf çekim süresi ve dış mekan fotoğraf çekiminin yapılacağı şehir bölge ve mesafesine göre dış mekan fotoğraf çekim fiyatı belirlenir. Yapılan işle doğru orantılıdır. Bu işin (Dış Mekan Fotoğraf çekimi) bu sebeplerden dolayı sabit bir fiyatı yoktur.Çünki her fotoğrafçının kullandığı ekipmanlar, kullandığı fotoğraf baskı albüm malzemeleri ölçüleri ve kaliteleri farklıdır.Fiyat karşılaştırılması yapılırken tüm bu faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Dış Mekan fotoğraf çekimi sanat ve tecrübe ile birleştirilirse ortaya güzel şeyler çıkar.İnceleyip araştırmak gerekir.En uygun düğün fotoğrafçısı fiyatı olup olmadığı yapılan iş sonunda ortaya çıkar diye düşünüyorum.Baştan ucuz fotoğrafçı buldum bence yanlıştır. Bu Çiftlerin düğün hazırlığı ve düğün planlamalarının yoğun olduğu bir dönem esnasında yada son anda yapılan bir çözümse olumsuz süprizlerle karşılaşmaya neden olacaktır.Önceden Rezervasyon ve Takvim ayarlaması yapmak gerekir.
Fotoğraf Çekimine Kaç kişi Geliyorsunuz: Yapılacak çekim türü ve çekim paketine göre değişiklik gösteriyor. (1 Fotoğrafçı 1 asistan yada 2 fotoğrafçı 1 asistan ) Tabiki video çekimide yapılacaksa tahmini 5 kişi oluyoruz. Çekim süresi boyunca tüm fotoğraflarınızı kendim çekiyorum .

Fotoğraf Çekimleri Nekadar Sürer: Düğün günü veya düğünden farklı bir günde yapılan çekimlerin süresi değişkenlik gösterebilmektedir.( 3-6 saat arası ) .Güneşin durumu yani fotoğraf çekimlerine uygun zaman saat öğleden sonra bir zaman olacağından saat 14:00 – 15:00 civarında başlıyoruz.Günlerin uzaması sebebiyle özellikle yaz sezonunda gün batımı fotoğraf karelerini alıncaya kadar devam ediyoruz.Böylece çekimler saat 19:30 ‘a kadar devam ediyor.Özellikle Çeşme Alaçatı çekimlerini bu şekilde gerçekleştiriyorum.Havanın kararma anına kadar fotoğraf çekiyorum.Gün batımı fotoğraflarının çekimi sonunda çekimleri sonlandırıyorum.

Ekipmanlarınız : Nikon Set (set yedeğim mevcuttur)Ben NIKON SET’i tercih ediyorum.

İzmir dış mekan albüm fiyatları Dış mekan fotoğraf çekimi Niçin Dış Mekan Fotoğraf çekimi : Profesyonel bir fotoğrafçı olabilirsiniz kapalı alanlarda yapabilecekleriniz son derece sınırlıdır. Sizleri düğün fotoğraf çekimleri için kapalı ortamdan çıkarıp deniz , kumsal ve tarihi mekanlar da özgürce hareket edebileceğiniz alanlarda düğün fotoğraflarınızı çekiyorum. Bu fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştirirken kendinizi model gibi hissedeceksiniz. Dış mekan düğün çekimlerini sizin bulunduğunuz yere uyarlama yaparak gerçekleştiriyorum.Dış mekanlarda çetiğimiz düğün fotoğraflarınız üzerinde yaptığım özel çalışmalar ile size özel tasarlanmış albüm haline getiriyorum .
Yurtdışı Dış Mekan Düğün Fotoğraf çekimi Yapıyormusun : Evet Çekim Planlamasının sezon öncesi yapılması gerekiyor.Yaz ayları aynı gün gidip dönmek gerekir çünki ertesi günü Türkiye’de fotoğraf çekimim oluyor.Dış mekan fotoğraf çekimini bizzat kendim yapıyorum.
İstanbul’da düğün fotoğrafı çekiyormusun : Tabiki fotoğraf çekimi yapılabilinir mümkün. İstanbul’dan 2015 sezonu gelen müşterilerimin dış mekan fotoğraflarını Çeşme-Alaçatı’da ya düğün sonrası yada balayı öncesi olarak çekimleri gerçekleştirdim. Dış mekan düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak isteyenler genelde benimle kordineli olarak Çeşme Alaçatı’da kısa süreli bir tatil planlıyorlar ve dış mekan fotoğraf çekimlerinizi bu şekilde gerçekleştiriyorum.
Dış Mekan Çekimlerini Nerelerde Gerçekleştiriyorsunuz ?
Blog’da detaylı açıklama yaptım.
Dış Mekan düğün çekimleri Kuaför, Nikah ve düğün günü çekilecek olması sebebiyle daha çok İzmir ve çevresini tercih ediyorum.İnciraltı-Asansör-Karşıyaka Gondol Park-Alsancak Garı gibi alanlarda çekiyorum.Zamanın sorun olmadığı dış mekan düğün çekimlerinde Çeşme Alaçatı-Denizli Pamukkale daha çok tercih yerlerimdir.
Düğünümden ne kadar süre önce sizinle görüşmem gerekiyor?
Bir günde 1 adet Dış Mekan düğün çekimi gerçekleştiriyorum. Düğünler yaz aylarında olduğundan özellikle hafta sonları daha çok tercih edilmesi sebebiyle ne kadar erken bize izmir düğün salonlarıulaşırsanız sizlere yardımcı olma şansımız o kadar fazla olacaktır. Bir süre derseniz 3 ay gibi bir zaman çok daha rahat o güne ait rezervasyon-takvim ayarlaması daha kolay olacaktır.
Çekimlerde kullanılan aksesuarları sizmi getiriyorsunuz?
Herkese aynı aksesuarı kullanıp aynı fotoğrafları tekrar etmek istemediğim için aksesuarlar kişiye göre farklılıklar olması sebebiyle bu tip görsel detayları bulundurmuyorum. Ofisimde yapacağımız ön görüşmede planlayıp detayları belirliyoruz. Size özel ürünler bulmak ve bunları kullanarak değişik çekim konseptleri tabiiki mümkün.Genel kullanılan aksesuarlar mevcuttur.Değişik renklerde şemsiyeler,Gözlükler yada evlilik üzerine yazılar gibi.
Düğün fotoğrafçısı kaç adet ve nasıl fotoğraf teslim ediyorsunuz ?
Tercih edilen fotoğraf paketine göre fotoğraf sayısı değişiyor. Öncelikle hangi paket olursa olsun çekilen fotoğrafların tümü DVD’ye kaydedilerek orjinal formatında teslim ediyorum. Tercih edilen paketin içeriğinde düzenlenecek (retouch / photo edit) fotoğraf sayısı kadar fotoğraf işleniyor. (Düzenleme : Işık, Renk, Contrast, Doku taşıma ve temizleme ve birçok teknik gözden geçirme).Paketler
Çöp Zaman Çekimi Nedir : Herhangi bir sebeple dış mekan düğün fotoğraf çekimi yaptırmadınız. (zaman yetmedi-bir aksilik oldu-hava yağmurluydu gibi..) Düğünden sonraki bir günde (Genelde hafta içi) makyaj ve saç hazırlıkları olmaksızın, gelinlik ve damatlıklarınızı giyerek; birlikte hazırlayacağımız bir konsept ile gelinlik ve damatlıklarınızı kirletebileceginiz özel bir çekim yapabiliriz.
Genelde Çeşme Alaçatı için önerdiğim bir çekimdir.Önerim hafta içi çekim yapmadan yanadır.Hafta sonları (cumartesi-pazar günleri ) tatil bölgesi olması sebebiyle aşırı derecede kalabalıktır.Hafta içi hafta sonlarına göre yoğunluk daha azdır.Düğün dışmekan çekimleri için genelde Alaçatı tarihi sokaklarını ve güneş batımı çekimlerini için sahil bölgesini kullandığımız için hafta içi daha sakin olmaktadır.
Ödeme Şartlarınız ?
Anlaşma sağladığımız Ödeme planımız seçilen pakete göre belirlenen fiyatın 3/1 kısmını kapora şeklinde alıyorum. Geri kalan ödememizi çekim günü peşin alıyorum. Ödemelerde kredi kartı kullanmıyorum.
HGCSOFT Photography. … Yetkili Kişi; HGCSOFT Telefon : 0 536 921 01 00 HGCSOFT Photography ile çalışmak isteyen çiftler için

Manisa düğün fotoğrafçısı Albümde Kaç Adet Fotoğraf yer alıyor : Sayısını çoğaltabiliriz fakat albüm karmaşıklaşıyor.İdeal olan albüm 10 yapraktan meydana geldiği için her sayfaya 3 adet resim uygun ve güzel duruyor. Orjinal fotoğrafların bulunduğu dvd elinize geçtikten sonra albümde yer almasına karar vereceğiniz çekimme göre 400 ile 750 kare fotoğraftan seçim yapıyorsunuz.Seçtiğiniz fotoğrafların numaralarını bize gönderiyorsunuz.yaklaşık 3-4 hafta kadar süren,albüm tasarımı tamamen bana ait olan albüm tasarım çalışması başlıyor.Çok orjinal bir gelin damat albümü tasarlıyorum.”
Albüm tasarımının son halini size gönderiyorum.Sizin tarafınınızdan tamam olmuş onayını alınca .Atölyede albümün yapım aşamasına geçiyorm.

Poz verebilen fotojenik bir çift değiliz.Bize yardımcı oluyormusunuz? : Tabi ki yardımcı oluyorum. Klasik stüdyo poz verdirmeyi seven bir düğün fotoğrafçısı değilim. Dolayısıyla dış mekanda, klasik düğün karelerinden farklı, sıra dışı ve bir o kadar eğlenceli bir gün geçiriyoruz… birlikte…

Çekim Mekanlarını Nasıl Belirliyorsunuz? : Çekim mekanları her şehre göre değişim sergilemektedir. İzmir ve alaçatı bölgesidir. Mevsimlere göre değişiklik gösterebiliyor.Her mevsim renkler değiştiği için çiftlerimize mekan seçimleri sunuyorum. Ayrıca mekan seçimi konusunda önceliği çiftlerimize bırakıyorum.Şunu soyleyebilirim çok gezen sürekli kendimi bu konuda yenilemek isteyen biriyim.Sürekli yeni keşfedilmeye bu tip çekimler için müsait yerlerin olduğu olabileceği kanısı bende her zaman mevcuttur.Benim için fotoğraflarımdaki başarı ve farkı görmessem bende mutsuz olurum.Fotoğrafçılığın bir sevda olduğunu düşünüyorum.Fotoğrafçılığı seviyorum.Bu iş beni hayata bağlayan bir tutku…..

Çekimlerde kullanılan renkli aksesuarları kim temin ediyor? : Çekim için kullanılan aksesurları bizde getiriyoruz.Çekim esnasında her çiftin kullanacağı aksesuar değişiyor.Bizde olanları kullanma kararı alırsa tabiki kullanıyoruz.
Bu sebeple her çiftimiz aksesuarlarını kendilerine özel ve farklı olmak adına tasarlamalarını öneriyoruz. Her zaman yanımızda bulunan aksesuarları kullanmak isteyen çiftlerimiz olursa yardımcı oluyoruz.

Aynı gün için ikinci düğün fotoğrafı çekemiyorsanız Fotoğrafçı arkadaş tavsiye edermisiniz : Tabiki kefil olmak çok zor olabilir .Fakat elbette tavsiye edebileceğim fotoğrafçı arkadaşlarım mevcuttur.O arkadaşlarım ile 10 yıl 7 yıl birlikte aynı atölyelerde fotoğrafçı olarak çalıştık.Niçin olmasın.Onlarda benim kadar benden daha iyi olan arkadaşlarımdır.

Düğün mekanında çekimler yapıyormusunuz ? : Genelde bu tip fotoğraf çekimi yapmıyorum. Mekanda yapılacak Kına/Nişan/Düğün organizasyonlarınızda, mekanın anlaşmalı bir fotoğrafçısı oluyor.Ancak tüm çekim profesyonel bir fotoğraf sanatçısı tarafından çekilecekse elbette çekiyorum.Bu tip çekimlerim Özellikle kış aylarında olmuştur.

Dış Mekan çekimlerinde çekim yapılan mekan ücreti var mı ? : Evet. Bazı mekanlar çekim ücreti almaktadır. Bu mekanlarda yapılacak çekimlerde, giriş ücreti çiftler tarafından karşılanmaktadır.

Kamera ve ekipmanların arıza durumda ne yapıyorsunuz ? : Her zaman yedek kamera ve lenslerimi hazırda tutuyorum.Yedek camera kitim mevcuttur.

denizli düğün fotoğrafçısı Çekim yapılacağı gün yağmur yağarsa ? : Dış Mekan fotoğraflarının çekim günü yağmurlu bir gün olursa yeniden takvim ayarlaması yaparak başka gün fotoğraf çekimlerini gerçekleştiriyorum.

Görebileceğimiz örnek albümleriniz var mı ? : Evet Ofisimde örnek albüm ve fotoğrafları göstermekten memnun olurum.Ayrıca aklınıza gelecek sorularıda yüz yüze cevaplamış olurum.

Fotoğraf Çekimine Kaç kişi Geliyorsunuz ? : Kendim geliyorum (1 Fotoğrafçı 1 asistan yada 2 fotoğrafçı 1 asistan )Tabiki video çekimide yapılacaksa tahmini 5 kişi oluyoruz.Yapılacak çekim türü ve çekim paketine göre değişiklik gösteriyor.

Dış Mekan Düğün Fotoğraf Çekim Fiyatları :

Dış Mekan Düğün Fotoğraf çekim fiyatları düğün albüm içerikleri dış mekan fotoğraf çekim süresi ve dış mekan fotoğraf çekiminin yapılacağı şehir bölge ve mesafeye göre dış mekan fotoğraf çekim fiyatı belirlenir.Kısacası yapılan işle doğru orantılıdır.Tabiki herkes özgürdür. İstediğine fotoğraf çektirir.Bu işin (Dış Mekan Fotoğraf çekimi) bu sebeplerden dolayı sabit bir fiyatı yoktur.Çünki her fotoğrafçının kullandığı ekipmanlar , kullandığı fotoğraf baskı albüm malzemeleri ölçüleri ve kaliteleri farklıdır.Fiyat karşılaştırılması yapılırken tüm bu faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Dış Mekan fotoğraf çekimi sanat ve tecrübe ile birleştirilirse ortaya güzel şeyler çıkar.İnceleyip araştırmak gerekir.En uygun düğün fotoğrafçısı fiyatı olup olmadığı yapılan iş sonunda ortaya çıkar diye düşünüyorum.Baştan ucuz fotoğrafçı buldum bence yanlıştır. Bu Çiftlerin düğün hazırlığı ve düğün planlamalarının yoğun olduğu bir dönem esnasında yada son anda yapılan bir çözümse olumsuz süprizlerle karşılaşmaya neden olacaktır.Önceden Rezervasyon ve Takvim ayarlaması yapmak gerekir.

Alaçatı-Çeşme Dış Mekan Fotoğraf Çekimleri : Tarihi taş evleri ve şehrin içindeki eski değirmenleri ile düğün fotoğrafçılarının ve genç çiftlerin düğün fotoğrafı çekimi için can attığı, hayaller kurduğu “Çeşme Alaçatı”.Alaçatı’da düğün, nişan, fotoğrafı çekimi için en iyi dönemler ilkbahar ve sonbahardır. Yaz döneminde fotoğraf çekimi yaptırmak zorundaysanız hafta içi günlerde çektirmek daha isabetli olacaktır.Hafta sonları kalabalık sokaklarında nerdeyse fotoğraf çekimi imkansız hale gelmektedir. En güzel günlerini fotoğraf karelerine taşımak için bu güzel beldemiz tercih etmekteler.Tabiki turizim cenneti olan bu bölge ayrıca çiftlerin balayı yada 2-3 günlük tatillerini buraya planlayarak fotoğraf çekimlerini burada gerçekleştirebilirler.Tabiki fotoğraf çekim dönemi ve yoğunluğun çok olduğu bir döneme geldiği için Önceden randevu alınarak takvim ayarlaması yapılaması gerekmektedir.

Kuş Adası dış mekan düğün fotoğraf çekim alanları :

Kuşadası’nda ki düğün fotoğraf mekânları, arasında ilk akla gelen özellikle taş evleriyle Şirince’dir. Şirince doğası ve Arnavut kaldırımlarıyla güzel dış mekan düğün çekimi mekanlarından biridir. Bu unutulmaz gününüzün fotoğraflarını bu bölgede çekmek sizler açısından da unutulmaz bir anı olacak.

Kuşadası’nda bir diğer ilgi çeken dış mekan düğün fotoğraf çekim mekânı ise, Efes antik kentidir. Kuşadası düğün fotoğraf mekânları denildiğinde pek çok çiftin aklına Efes gelmektedir. Efes kenti şehir merkezine yakınlığı ile de dikkat çekmektedir. Antik mekânların tarihsel yapısı içerisinde çekilen düğün fotoğraflarınız sizler için de unutulmaz bir anı olacak. Tabiki fotoğraf çekim mekanı ve fotoğraf makinasının kalitesi belirliyor gibi görünsede O an ve O anı yakalayan fotoğraf sanatçısıdır. HGCSOFT bu fırsatı size verecektir.

Dış Mekan Düğün Fotoğrafı Önemi : Bir resim bin kelimeye bedeldir ama biz düğün fotoğrafları bundan daha fazla olduğunu düşünüyorum; Onlar sevgi, vaat, bellek ve sonsuzluk ile birlikte gelir. Aynı zamanda onları zamansız ve paha biçilmez kılan. gelişmiş kamera teknolojisi sayesinde, aşkla oluşmuş ilkbahar havası ile çekilen bu fotoğraflar.Unutulmaz unutulmaz anlardır.Dünya’da gitmediğim ülke nerdeyse birkaç kaldı.Çoğu ülkeye gittim işim gereği.Fotoğrafçılığı çok sevdiğim için ilk fırsatta Dış mekan fotoğrafçılığı nasıl çekiliyor yada biliniyormu diye hep kendime sordum.Dunyanın bir çok ülkesinde nerdeyse hepsinde gerçekten önemli bir fotoğraf çekimi sayılıyor.Bir düğün için planlama yaparken gerçek bir uluslararası fotoğrafçı HGCSOFT çektiği fotoğraflar unutulmaz anlarınızın fotoğraflayarak ölümsüzleştirecektir.

IZMIR DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI

Telefon