Fotoğraflarınızı Nasıl Koruyacaksınız

Fotoğraflarınızı Nasıl Koruyacaksınız

Aliağa Düğün Fotoğrafçısı

Fotoğraflarınızı Nasıl Koruyacaksınız Fotoğrafların korunması çok önemlidir fotoğraflar bir çiçek gibidir onları doğru ortamda doğru hava şartlarında doğru depolama işleri yapılarak muhafaza edilmelidir fotoğraflar dijital baskı olduğu için kimyasal ortamlarda üretildiği için saklandığı ortam çok önemlidir nem kimyasal koku temizlik maddeleri malzemeleri gibi bunlar fotoğrafın bozulmasına sebep olur sizlere birkaç madde ile Bildiğim kadarıyla nasıl saklayacağız anlatacagım. Fotoğraf kağıdına baskı yapılmış fotoğraflar zamanla sararma, solma veya dış etkenlere bağlı olarak küflenme yırtılma çizilme gibi hasarlara maruz kalabilmektedir.

Fotoğraflar güvenli bir ortamda saklanmadan önce nasıl paketlemelidir ? Fotoğraf kağıdına basılmış fotoğrafların öncelikle yırtılma, kırılma, aşınma gibi hasarlara maruz kalmamaları için hgcsoft

1- Düzgün bir şekilde istiflenmesi ve sert bir malzeme içerisinde saklanması gerekir. Bunu sağlamanın en iyi yolu uzun zaman çıkarmadan korumak istediğiniz fotoğraflarınızı aynı boyuttaki deli bir araya getirerek Örneğin A3 boyutundaki fotoğraflar bir araya A4 boyutundaki fotoğrafları bir araya toplayınız sonra bunların Hediye paketi yapar gibi sarılmış bir hale getirilir daha sonra bir pamuk iplik ile fazla sıkmadan bağlanır bu bağlama işlemlerini plastik lastik kullanmayın Çünkü plastik lastik zamanla yıpranacak ve fotoğrafınıza zarar verecektir.

Fotoğraflarınızı Nasıl Koruyacaksınız Fotoğraflarınızı nerede muhafaza edeceksiniz. Üzerine konulacak malzemelerden etkilenmemesi için büyük plastik kutular veya ayakkabı kutuları içerisinde yatay olarak istiflenerek korunabilir. Kutuların kapakları kapalı olmalıdır ve mümkünse hava alabilmeleri için hava delikleri açılmalıdır. En azından her yaz başında kutularından çıkartılarak karanlık ve hava alan bir odada bir kaç gün havalandırılmalıdır. Fotoğrafların Dış etkenlerden korunması Fotoğraflar kırışma, kırılma, yıpranma gibi hasarların dışında nem ve ışık gibi etkenlerden de etkilenerek zarar görmektedirler. Öncelikli olarak baskı kalitelerini korumak istediğiniz fotoğraflarınızı evinizin hangi odasında saklamanız gerektiğine karar vermelisiniz buna karar verirken herşeyden önce banyo veya tuvalete komşu olan odalardın dışında bir oda seçmelisiniz çünkü banyo veya tuvalet duvarları nemi saklayarak yandaki odalara iletebilmektedir. Salon gibi geniş ve devamlı havalandırılan bir oda fotoğrafları saklamak için daha uygun olacaktır. Fotoğrafları saklamak için oda seçimini tamamladıktan sonra odanın neresinde saklanması gerektiğide önemli bir konudur. Dış cephe duvarlarına yaslanmış dolaplar ve çekmeceler dışardan veya camlardan gelebilecek nemi içeri alabilecekleri için mümkün olduğu kadar merdiven boşluğuna gelen duvarlardaki veya diğer odalara komşu olan dolap veya çekmeceler uygun olacaktır. Ayrıca üst kattan sızabilecek su veya nemden korumak içinde dolap üstleri gibi yerlerde muhafaza etmemeye özen göstermelisiniz. Nem ve küften korumak için bu önlemlere ilave olarak nem ve rutubet giderici tablet veya malzemeleri bu dolap veya çekmecelere yerleştirebilirsiniz. Nem ve Rutubetin oluşturacağı küfün dışında ışıkta fotoğraflarda geri döndürülemeyecek sorunlara yol açabilmektedir. Işık altında bekleyen fotoğraflar genellikle solar, renklerini kaybeder ve fotoğraf kağıdı sararmaya başlar. Bu ektenlerden korunmak içinde fotoğraflarınızı güneş ışı veya diğer ışık kaynaklarına maruz kalmaktan koruyun. Çerçevelerde sakladığınız fotoğraflarınızı muhakkak tarayarak veya taratarak dijital ortama aktarın. Fotoğraf çoğaltma veya Fotoğraf baskı hizmetlerimizden yararlanarak elinizde fotoğraflarınızın yedeklerini bulundurabilirsiniz. Fotoğraflarınızı yukarıda bahsettiğimiz nem, küf, rutubet veya ışığın zararlarından korumak istiyorsanız fotoğraflarınızı dijital ortama aktarmak gerekmektedir. Bir profesyonel tarafından taranmalıdır.

Balıkesi düğün fotoğraf çekimleri Fotoğrafların Bilgisayar ortamında saklanması Burada dikkat edilmesi gereken konu fotoğrafı herhangi bir sebeple baktığınızda orjinalinin korunması için fotoğrafa baktıktan sonra kapatırken eski halini yani ilk halini muhafaza etmesi gerekebilir Bunun için çok dikkatli olunmalıdır eğer herhangi bir işleme Farkına varmadan fotoğrafı tabi tutarsanız kapatma esnasında kayıt yapmamalısınız genelde tüm fotoğraflar Bilgisayar ortamında orjinalliği bozulmaktadır bunun için kesinlikle orjinalinin korunduğu Dvd ortamlarında muhafaza edilmelidir bilgisayarımda resimlerim var yok hükmündedir çünkü her an bilgisayarınız bozulmazsa bile Siz sürekli fotoğraf yine çalışmadığınız için onun orjinal mi yoksa bilgisayarda bir işlem görüp görmediğini bilemezsiniz Eğer bir düğün hikayesi fotoğrafı çektirdiği iseniz bunu fotoğrafçınız dan DVD ortamında almalısınız Flash bellek götürüp flash belleğe atar mısınız talebinde bulunursanız Bu da sizin için Fotoğraflarınız orjinalleri bende var yok hükmündedir. Her an fotoğraflarınızın orjinallerini kaybetme riskiniz vardır. Ben genelde müşterilerime bunun nasıl saklanacağı nı ve DVD ortamında teslim ediyorum. Çünkü bu resimler sizler için en güzel anılarınızdır. Bizim burada aldığımız haz sizin unutulmaz anlarınıza şahit olanlardan biri olmamızdır.
Dış Mekan fotoğraf çekimi sanat ve tecrübe ile birleştirilirse ortaya güzel şeyler çıkar.İnceleyip araştırmak gerekir.En uygun düğün fotoğrafçısı fiyatı olup olmadığı yapılan iş sonunda ortaya çıkar diye düşünüyorum.Baştan ucuz fotoğrafçı buldum bence yanlıştır.Bu Çiftlerin düğün hazırlığı ve düğün planlamalarının yoğun olduğu bir dönem esnasında yada son anda yapılan bir çözümse olumsuz süprizlerle karşılaşmaya neden olacaktır.Önceden Rezervasyon ve Takvim ayarlaması yapmak gerekir.

Telefon